Ks. Tomasz Cieniuch

20150507_095506

Odbyło się spotkanie dla naszych animatorów. Niestety z powodu powodzi przybyło tylko siedem osób. Reszta pilnowała swego dobytku (tylko pytanie co pilnować, gdy prawie wszystko zalane?). Organizowanie pomocy dla najuboższych? Jak najbardziej, ale przy ich współpracy, a z tą jest już trudniej. Dowiedziałem się, że pomoc otrzymują, ale pieniądze przeznaczone dla dzieci, czy też na zakup tego co najbardziej potrzebne do życia są trwonione. Kobiety (matki) kupują sobie perfumy, a mężczyźni (ojcowie) mają na piwko. Więc jak będę na wioskach, to zdobędę konkretną wiedzę, jak i komu pomóc. Pan Jezus powiedział, że „biednych zawsze będziecie mieć przy sobie, mnie nie zawsze…” I to się potwierdza. Biednych nie brakuje. Brakuje biednych wierzących, biednych szukających Boga w swoim życiu. To jest ogromne wyzwanie dla nas misjonarzy, dla mnie. Budzić potrzebę Jezusa, potrzebę szukania Go w codzienności, w tej ich biedzie jakkolwiek by ją nazwać. I woda w rzekach opada bardzo powoli…

Na kursie dla naszych animatorów brali udział nasi katechiści. Pochylaliśmy się nad zagadnieniami małżeństwa i rodziny. Mnie przypadło przygotowanie tematu z Starego Testamentu o małżeństwie i rodzinie. Oczywiście zrobiłem trochę błędów językowych, ale dzięki Bogu rozumieli wszystko.

20150507_114629W Polsce teraz trwają przygotowania do IV Kongresu Misyjnego. Śledzę te wydarzenia na bieżąco i bardzo się cieszę, że w mojej diecezji wiele się w związku z tym wydarzeniem. Nawet nasza młodzież z Indiany zaangażowała się w przygotowania. Dotarły już do Łopuszna „artesanía” czyli wyroby ręczne (wisiorki, różańce, bransoletki).

20150501_172000

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.