Ks. Tomasz Cieniuch

Dzisiaj, na błoniach gnieźnieńskich, z rąk Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, Abp Celestino Migliore otrzymałem krzyż misyjny. Dla mnie jak i dla moich kolegów i koleżanek z CeFoMu stało się jasne, że dokonała się rzecz niebywała. Zostaliśmy, każdy z nas – misjonarzami. Dla mnie osobiście to wydarzenie bardzo osobiste, intymne, tajemnicze w swej treści. Jest dla mnie również wydarzeniem wpisującym się w historię mojego bycia człowiekiem, mojego bycia chrześcijaninem, mojego bycia kapłanem Kościoła. Jest wydarzeniem wpisującym się w historię mojej ojczyzny. Dziś były kulminacyjne obchody ku czci świętego Wojciecha i ogólnopolskie dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II.
Otrzymałem nie tylko krzyż misyjny, ale znak, dowód ze Ojciec święty mi ufa. Krzyż nałożył mi Nuncjusz Apostolski. To tak, jakby sam papież nakładał mi krzyż misyjny. Ten krzyż jest ładnie wykonany z metalu i drewna. Posiada swoją wagę, lecz nie w znaczeniu masy. Wagę krzyża stanowi jego orędzie, które Kościół, poprzez biskupa poleca i nakazuje głosić. Chyba to stanowi centrum tego orędzia. Iść i głosić Jezusa Chrystusa. Nie ukrywam, że noszę w sercu ogromną radość z tej przyczyny, ale też noszę w sercu strach, czy podołam zadaniu. Nie chodzi tu o wiarę w siebie i przekonywanie samego siebie, że się podoła, że da się radę. Nie, to nie tak. Chodzi tu o uwierzenie w to orędzie, które przyniósł Jezus Chrystus. On przyniósł Dobrą Nowinę. On jest tym orędziem. I to jest dla mnie osobiście niesamowite! Zostaję posłany z tym krzyżem misyjnym głosić Jezusa. Głosić mojego Pana. Ale nie tylko mojego. Jezus jest Zbawicielem wszystkich. Tak więc, stając się misjonarzem staję wobec powinności głoszenia orędzia Jezusa. Ten przywilej misyjnego posłania bardzo, ale to bardzo zobowiązuje.
Proszę o duchowe wsparcie świętego Wojciecha i świętego Jana Pawła II. I Was, którzy czytacie mojego bloga też proszę o modlitwę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.