Ks. Tomasz Cieniuch

Czas nieubłaganie płynie. Do wylotu zostały niecałe cztery miesiące. To nie jest raczej łatwy czas. To czas zmagania i nieustanne pytanie siebie i Pana, czy to jest właśnie to, co robię? Noszę w sobie doświadczenie jakiejś formy lęku, może raczej obawiam się o przyszłość.To jest podobne do myślenia św. Piotra, kiedy powiedział do Pana Jezusa: „Nie przyjdzie to na Ciebie…” Riposta Jezusa była jedna: „Zejdź mi z oczu szatanie!” Też często ten swoisty – jeśli mogę użyć tego słowa egzorcyzm, powtarzam. Chyba w każdym z nas dokonuje się taka metamorfoza duchowa. Odkrywam taką zależność, ze kiedy  modlę się w naszej kaplicy, lub gdzieś w innym miejscu o umocnienie wiary i miłości we mnie, to przychodzi pokusa zwątpienia. To przeplata się jakoś we mnie, w mojej duszy. Ale przychodzi pocieszenie i Pan daje swą łaskę. Tak więc, walczę, walczymy o miejsce Jezusa w naszym życiu, w naszych wyborach. On zwycięża. Jest blisko. Jest bardzo blisko! I za to Mu dziękuję… Takie lęki i obawy nie paraliżują lecz pobudzają do duchowego i intelektualnego działania. I to jest fajne, bo nie ma stagnacji. W duszy gra!

Wczoraj podjąłem decyzję o przeprowadzce z czwartego na trzecie piętro. Dołączyła do naszego kursu jeszcze jedna osoba. Cieszę się, że mogę jakoś pomóc. Zamieszkałem u Rafała, mojego kolegi, z którym będę w San Jose del Amazonas, czyli w naszym miejscu posługi misyjnej.

Misje nas kręcą! Ciągle śledzimy wydarzenia z Afryki i oczywiście z naszego Peru. Mogę polecić fajnie pisany blog naszego kolegi, który pracuje w Iquitos: http://www.pablostanios.blogspot.com

Robię dla niego reklamę, bo będę niedaleko do Iquitos. Może daleko? Jeszcze tego nie wiem…

Chciałbym podziękować tym osobom, które podjęły PATRONAT MISYJNY nade mną. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo wiem że moi patroni szczególnie o mnie pamiętają. Bóg zapłać! Jest taka zakładka: PATRONAT MISYJNY, więc zachęcam do poczytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.